Zdarma doprava pro CZ a SK od 2500Kč*

TENCEL ™ Lyocell

Myslíme si, že TENCEL ™ je svatý grál vláken pro textilie. Vyráběn rakouskou společností Lenzing, TENCEL ™ Lyocell je polosyntetické vlákno s vlastnostmi téměř shodnými s bavlnou.

Je součástí textilní rodiny Rayonů, vyrobených z obnovitelných dřevěných materiálů.

TENCEL ™ je vyroben ze stromů eukalyptu, které rostou rychle a hustě na půdě s nízkou kvalitou. Pěstování dostatečného množství stromů na jednu tunu vlákna TENCEL ™ vyžaduje jen půl akru. Bavlna potřebuje nejméně pětkrát více půdy - plus, musí to být kvalitní zemědělská půda. Výroba TENCEL ™ se provádí bez použití pesticidů nebo insekticidů (na rozdíl od bavlny).

Zatímco stromy eukalyptu nepotřebují zavlažování, voda se stále používá ke zpracování buničiny a její přeměně na vlákno TENCEL ™. Lenzing odhaduje spotřebu vody na 588 litrů na půl kila vlákna, což je o 80% méně než bavlna.

TENCEL ™ má výrobní proces v uzavřené smyčce, což znamená, že více než 99% netoxického rozpouštědla je recyklováno a tlačeno zpět do systému místo toho, aby bylo vypouštěno jako odpadní voda. 

Vlákna TENCEL ™ jsou certifikována evropskou ekoznačkou Oeko Tex 100 jako látky s nízkým obsahem chemických látek a vedlejších produktů.

ECONYL®

ECONYL byl vytvořen italskou firmou Aquafil, která schromáždí syntetický odpad, jako je průmyslový plast, odpadní textilie a rybářské sítě z oceánů a následně jej recykluje a regeneruje do nových nylonových vláken, která jsou přesně stejné kvality jako nylon.

Viskóza

Většina naší tkané textilie je vyrobena z viskózy - aka umělého hedvábí - dalšího umělého vlákna vyrobeného z buničiny. 

Alpaka

Vlna alpaka patří mezi obnovitelné vlákno, které mají mnohem menší dopad na životní prostředí než většina svetrových nití. Ve srovnání s konvenční vlnou ušetří každá půl kila vlny alpaky 181 kg CO2 a cca 5700 litrů vody.

Alpaky jsou většinou pěstovány v peruánské vysočině téměř výhradně na malých rodinných farmách, kde každý z nich dostane jeden akr půdy, aby se pasl, což dává travnímu porostu dostatek času na regeneraci.

Na rozdíl od koz a jiných stádových zvířat, mají alpaky měkké kopyta a lehké stravovací návyky, které omezují erozi půdy a ničení rostlin.  Co je ještě více důležitější je, že jsou stříhány pouze jednou ročně v humánních podmínkách!

TENCEL ™ Modal

TENCEL ™ Modal je rovněž vlákno vyráběno na bázi dřeva. TENCEL ™ Modal je zpracován z udržitelně pěstovaných bukových lesů v severní a střední Evropě. Vláknina je u bukového dřeva až 2x vyšší než u rostlin bavlníku. Navíc stromy vyžadují méně mnohem hnojiv!

Cupro

  • "Odpadní" produkt z bavlny. 
  • Jako Tencel a Lyocell je Cupro vyrobeno v uzavřené cirkulaci,což znamená, že použitá voda a chemikálie mohou být znovu využity.
  • 100% rostlinných materiálů - biodegradable.
  • Může se prát v pračce nebo v rukou. 
  • Je hypoalergenní, prodyšný, antistatický a odolný proti roztažení.

Zdroj: www.reformation.com

-10% NA PRVNÍ NÁKUP
s kodem HELLO10 + jako první získáš zprávy o našich promo akcích a dalších novinkách
Děkuji ne