- 10% na první objednávku s HELLO10 | Zdarma doprava pro CZ a SK od 2500Kč*

Náš výběr knih o udržitelnosti, modě a textilním průmyslu, které si stojí za to přečíst:

1. The Conscious Closet : The Revolutionary Guide to Looking Good While Doing Good | Elizabeth L. Cline

2. Fashionopolis : The Price of Fast Fashion - and the Future of Clothes | Dany Thomas (naše oblíbená)

3. Overdressed | Elizabeth L. Cline

4. This is a Good Guide - for a Sustainable Lifestyle | Marieke Eyskoot

5. Good Money : Become an Ethical Entrepreneur | Jonathan Self

6. The Sustainable Fashion Handbook | Sandy Black

7. Wardrobe Crisis : How We Went from Sunday Best to Fast Fashion | Clare Press

8. 6 Steps to a Sustainable Wardrobe | Summer Edwards

9. The Future of Fashion: Understanding Sustainability in the Fashion Industry | Tyler Littler

Další knihy, které nás oslovily:

1. Human Scale | Kirkpatrick Sale ( top 10 knih, co jsme kdy četli)

Kniha pojednává o tématu škály vs společnost - velikost měst, budov, skupin lidím které jsou optimální pro udržitelný život na planetě.

Ideální velikost skupiny lidí je 5. Do tohoto počtu jsou všichni schopni se bavit společně. Když se tento počet překročí skupina se tříští a vznikají menší skupiny, které se mezi sebou baví.

Beanstalk princip: "pro každý stát-entitu-organismus existuje optimální velikost, mimo kterou již nemůže dále růst, aniž by se nenarušilo přirodní prostředí a v konečné fázi zapříčinila i vlastní záhuba."

Ideální velikost budou jsou 3-4 patra - člověk je schopný zachytit celek i detail budovy - cítíme se organickou součástí prostředí. Pokud se tato škála překročí vnímáme tyto budovy jako "scaleless" - pozbavené jakéhokoliv lidského rozměru, vnímání jejich velikosti, objemu, proporcím. 

 

2. The Way Home | Mark Boyle

Autobiografický příběh Marka, autora knihy, který se rozhodne žít 1 rok bez moderních technologiích ve svém rodném Irsku. Sdílíme s Markem jeho malé velké útrapy a úspěchy při snaze žít, fungovat a hlavně přežít v moderním světě aniž by byl jeho součástí. Pěstování vlastního jídla, zajištění vody, život bez elektřiny. 

Je to krásný příběh, který nám připomíná kouzlo a krásu všedních věci, na které jsme mohli v této uspěchané době zcela zapomenou. Někdy má člověk pocit, že je to příběh našeho nitřka a hlubokého spojení s přírodou, které ustoupilo do pozadí moderní doby. 

 

3. Brain Food Dr Lisa Mosconi ( top 10 knih, co jsme kdy četli)

Dr. Mosconi ve své knize fantasticky popisuje vztah jídla a stylu stravování s chronickými nemocemi, které drtí velkou část západního světa. Ve své knize propojuje důležitost nutričních složek potravin pro dlouhodobé zdraví a ukazuje na svých mnoha letech praxe a bádání jak můžeme propojit nemoci jako stařecká demence nebo Alzheimerovou nemocí právě s způsobem 

"Genes load the gun, lifestyle pulls the trigger"

Kniha nádherně a přehledně popisuje jaké potraviny jsou prospěšné čemu, co způsobuje jejich nadmíra, jakým zloduchům se vyhnout. (cukr je priorita číslo 1)

4. Citizen Coke: The Making of Coca-Cola Capitalism Bartow J. Elmore 

Elaborované historické mapování vzniku a postupného růstu jedné z nejslavnějších značek na světě - Coca-Coly. Elmore důkladně, čtivě a jasně představuje jak tato firma vznikla a jakým způsobem ( marketingem, lobby, atd) dostala na vrchol. Autor poukazuje na nekalé taktiky, aktivity, ke kterým se firma uchýlila. Od používaní syntetického kofeinu a cukru ve svých nápojích po manipulaci legislativy.

5. Seed Money: Monsanto's Past and Our Food Future | Bartow J. Elmore 

Obdobně jako ve své knize Citizen Coke, i zde Elmore představuje vznik, postupný růst, dynamické proměny a v neposlední řadě světové důsledky aktivit této firmy. Kniha jasně vysvětluje i témata GMO rostlin a jejich vztahu a roli v moderním světovém zemědělství a neblahý vliv na lidském zdraví. 

-10% NA PRVNÍ NÁKUP
s kodem HELLO10 + jako první získáš zprávy o našich promo akcích a dalších novinkách
Děkuji ne